עדכוני אלגוריתמים של Google > גוגל ממליצים להפסיק להשתמש ב-AJAX crawling scheme

גוגל ממליצים להפסיק להשתמש ב-AJAX crawling scheme

תאריך העדכון:
Oct 15, 2015

ב-2009 גוגל שיחררו המלצה כיצד לאנדקס בגוגל דפים שנטענים על ידי AJAX. ניתן לקרוא את ההמלצה המקורית בקישור הבא: https://googlewebmastercentral.blogspot.co.il/2009/10/proposal-for-making-ajax-crawlable.html

המוטיבציה להמלצות של גוגל הגיעה עקב העובדה שנכון לאותה התקופה מעל 70% מהאתרים השתמשו ב-JavaScript ואילו מנועי החיפוש לא סרקו קישורי JavaScript כמו שצריך. ההמלצה הגדירה פורמט שיאפשר למנועי החיפוש לקבל דפים סטטיים תואמים לדפים הנטענים ב-AJAX מבלי שהדבר יחשב עבירה על הקווים המנחים של גוגל.

בעדכון הנוכחי גוגל הודיעו שהם כבר מסוגלים לסרוק דפי AJAX ללא עזרה, והם ממליצים להפסיק להשתמש בהמלצה הקודמת, ולתת לגוגל גישה לקריאת ה-CSS וה-JS של העמוד.

עבור מקדמי אתרים ובוני אתרים ישנן מספר בשורות גדולות וקריאות לפעולה בהודעה זו:

  1. אתרים שהיו מבוססים AJAX ולא נסרקו כבר נסרקים בימים אלה. כמקדמי אתרים עלינו לוודא שאין תכנים חדשים שנחשפים שלא היינו רוצים שיחשפו.
  2. בוני אתרים צריכים לעדכן את שיטות העבודה שלהם. בוני אתרים שהשתמשו ב- AJAX crawling scheme יכולים להחליט האם ברצונם להמשיך להשתמש בשיטה (גוגל ממשיכים כרגע לתמוך בה) או לעדכן את הלקוחות שלהם ולהתחיל לעבוד לפי ההמלצות החדשות. גוגל ממליצים בחום לעדכן את האתרים ולכן ניתן להסיק שבשלב מסויים הם יפסיקו את התמיכה בשיטת AJAX crawling scheme.

מתעניינים ביכולות ZEFO?

לטעמנו הדרך הטובה ביותר בה תבדילו בין ZEFO לכל המערכות האחרות היא לנסות בעצמכם.

התחילו התנסות עכשיו »