עדכוני אלגוריתמים של Google > עדכון בתוצאות לניידים

עדכון בתוצאות לניידים

תאריך העדכון:
Oct 11, 2017

אתרים שונים מוצגים במיקום שונה כשהחיפוש מתבצע ממכשיר נייד (בהשוואה לחיפוש שמתבצע ממכשיר נייח – Desktop).

במהלך עדכון זה נצפו שינויים משמעותיים בתוצאות שהופיעו בחיפושים שבוצעו באמצעות מכשירים ניידים בלבד (ולא בתוצאות שהוצגו במכשירים הנייחים – Desktop). שינויים אלו דווחו גם על ידי כלים שונים המודדים את השינויים בתוצאות החיפוש, ספציפית ב-Mobile וגם על ידי קהילות מקדמים ברשת כמו זו של Webmaster World ו-Black Hat World. חלק מהדיווחים תיארו אותו כ-"ריקוד גוגל" (מונח שמתאר תהליך של תזוזות משמעותיות בתוצאות למשך מספר שעות או ימים ואז "חזרה לשגרה") וכיום נמצא בשימוש רק לעיתים נדירות.

בעדכון Mobile First Index, שהוכרז לפני עדכון זה, הוצהר ע"י Google שגרסאת ה-Mobile (הגרסא המותאמת למכשירים סלולארים) של כל אתר נסרקת קודם, והיא זו שתשמש לקביעת מיקומי ודירוג האתר.

בתחילה הניחו כי עדכון זה הינו עדכון שמקדים את המעבר הרשמי של גוגל ל-Mobile First Index, אך לאחר מכן טענה זו נראתה פחות נכונה בשל העבודה שכאשר עדכון ה-Mobile First Index הופעל, הוא לא גרם לתזוזות חריפות במיקומים, בניגוד לעדכון זה שבו היו תנועות משמעותיות.

מה אפשר לעשות?

במקרה ונפגעתם מהעדכון, סביר להניח שקיבלתם בשלב מסוים הודעה מגוגל שמודיעה לכם שהוא לא מתאים לחלוטין למובייל. אם לא קיבלתם הודעה כזו או שאתם כלל לא מחוברים לכלי ההודעות של גוגל למנהלי האתרים (Search Console), עשו זאת בהקדם ובדקו מהו המצב שלכם דרך הדו"ח ב-Search Console.

מתעניינים ביכולות ZEFO?

לטעמנו הדרך הטובה ביותר בה תבדילו בין ZEFO לכל המערכות האחרות היא לנסות בעצמכם.

התחילו התנסות עכשיו »