תקלה בתוסף Yoast

תאריך העדכון:
Mar 06, 2018

באג שהופיע בגרסאות 7.0 ו-7.0.2 של Yoast )תוסף ה-SEO הפופולארי ל-Wordpress ) גרם לכך שבמקום שהתמונות באתר ייפתחו כקובץ בדפדפן ויאונדקסו ע"י גוגל בצורה זו, כל תמונה נפתחה בעמוד חדש לחלוטין. מכיוון שאותו עמוד חדש מכיל רק תמונה ללא כל תוכן אחר, האלגוריתם של גוגל הגיע למסקנה שמדובר בדף באיכות נמוכה.

באתרים בהם נוצרו הרבה מאוד עמודים כאלו, גם עמודים אחרים סבלו מירידה בדירוגים בגלל שהאלגוריתמים של גוגל, (במיוחד אלו שקשורים לאיכות התוכן – "פנדה") עובדים לעיתים בצורה רוחבית, על כל האתר. בין האתרים שנפגעו באופן הקשה ביותר היו אתרים שמקבלים הרבה תנועה דרך תוצאות אורגניות עשירות מסוג "תמונות".

מה לעשות אם נפגעתם?

בדקו את ההגדרות אצלכם: אם Yoast מותקן אצלכם, אמור להיות פריט בשם "SEO" בפאנל הצדדי של ה-Wordpress. משם היכנסו לתצוגת חיפוש (Search Appearance) => מדיה. האפשרות הראשונה אמורה להיות "כתובות מדיה וקבצים מצורפים" (Media and Attachment URLs). שימו לב שהיא מסומנת על כן. אם לא סמנו אותה על כן ושמרו את ההגדרות.

למרות שהתקלה כבר תוקנה, זו אולי הזדמנות להזכיר שאם יש לכם תוספים קריטיים שאחראיים על פונקציות מרכזיות באתר שלכם, כדאי קודם כל לקרוא את ההערות שמצורפות לגרסה החדשה של התוסף (נמצאות ליד הקישור לעדכון כל תוסף בתפריט "תוספים").

מתעניינים ביכולות ZEFO?

לטעמנו הדרך הטובה ביותר בה תבדילו בין ZEFO לכל המערכות האחרות היא לנסות בעצמכם.

התחילו התנסות עכשיו »