עדכוני אלגוריתמים של Google > באגים באינדוקס של גוגל – אפריל 19

באגים באינדוקס של גוגל – אפריל 19

תאריך העדכון:
Apr 05, 2019

באג באינדקס של גוגל גרם לכך שחלק מהעמודים הוסרו ממנו. את הבעיה באינדקס היה אפשר לראות במספר הדפים שהופיעו בדוח האינדקס ב-Search Console וגם כאשר השתמשו בפקודה site: (שמאחזרת רק דפים מדומיין מסוים).

הפתרון היחיד בשלב זה היה לבקש הכללה מחדש של העמוד באינדקס, אך אי אפשר היה לעשות זאת לקבוצה של דפים. עבור חלק מבעלי האתרים, ש"איבדו" כמעט 50% מהדפים שלהם, פתרון זה לא היה מספיק טוב.

לאחר שלושה ימים (ב-7 לאפריל) גוגל הודיעה שהיא תיקנה את התקלה, אך במהרה חזרה בה והודיעה שבעצם היא לא תוקנה לגמרי. ג'ון מולר הוסיף שמי שלא בטוח אם העמוד שלו נמצא באינדקס או לא, יכול להשתמש גם בכלי לבחינת עמודים בתוך ה-
Search Console (URL Inspection tool).

ההודעה האחרונה מגוגל הגיעה ב-10 באפריל, אז היא הודיעה שהבעיה נפתרה סופית, אך לא הוסיפה פרטים נוספים או הסבירה מה היה מקור התקלה.

איבוד מידע ב-Search Console

למרות שהבאג עצמו תוקן, נראה כי כל המידע שבין ה-5 לחודש וה-25 לחודש בנוגע לאינדקס גוגל בדוחות השונים של ה-Search Console נקטע עד ה-26 לחודש בכל החשבונות. במקום הנתונים הנכונים, המשיכו להופיע הנתונים הקודמים ונוצר קו ישר ש"תקע" את הגרפים. זאת למעט דוח הביצועים שסופר רק הופעה של תוצאות בחיפוש. לפיכך, לא ניתן לדעת אם אתרכם נפגעתם באמצעות ה-Search Console.

 

מה לעשות אם אתרכם נפגע?
למרבה המזל, נראה שהבעיה באינדקס הייתה אירוע נקודתי, ולמעט עוד שני אירועים נקודתיים בחודש מאי, בעיות דומות לא חזרו על עצמן. אם ראיתם נפילה בלתי צפויה במספר הגולשים בזמן הזה, כנראה ולא מדובר בבעיה באתר או פעולה מסוימת שביצעתם.

מתעניינים ביכולות ZEFO?

לטעמנו הדרך הטובה ביותר בה תבדילו בין ZEFO לכל המערכות האחרות היא לנסות בעצמכם.

התחילו התנסות עכשיו »