עדכוני אלגוריתמים של Google > Exact Match Domain (EMD) Update

Exact Match Domain (EMD) Update

תאריך העדכון:
Sep 27, 2012

במשך שנים רבות ניתן היה למצוא בתוצאות החיפוש דומיינים שהם הביטוי המדוייק שחיפשתם. מנוע החיפוש של גוגל נותן חשיבות לשם הדומיין ולשם הדף, ולכן במשך שנים רבות אם חיפשתם ביטוי מהצורה your expression here היה סביר שלפחות אחת התוצאות תהיה your-expression-here.com.

מקדמי אתרים רבים (וספאמרים) ניצלו עובדה זו וקנו עשרות ומאות של דומיינים המכילים ביטויי מפתח כאשר לרוב כל דומיין כזה הכיל תוכן דל וכל מטרתו היתה להתמקם באותו ביטוי המפתח הספציפי שהוא שמו.

בעדכון EMD גוגל הודיעה על שינוי בדרך בה היא מטפלת בדומיין מדויק (EMDs) כדי להלחם בתופעה זו. המטרה של העדכון איננה להעלים מהתוצאות לחלוטין את ה-exact match domains אלא להעלים את אותם דומיינים המכילים תוכן דל שכל מטרתם היא התמקמות בביטויי המפתח הספצפיים.

העדכון הוביל לפיחות בקנה מידה גדול בנוכחות exact match domains. לפי הנתונים של mozcast יותר מ-10% מהנוכחות של EMD בתוצאות החיפוש נעלמה עקב עדכון זה. סה"כ דווח כי השינוי השפיע על 0.6% מהשאילתות באנגלית.

 

במידה ונפגעתם מעדכון זה:

  1. עדכון זה כאמור בא לפגוע ב-EMD עם תוכן בעייתי. גוגל הצהירו גם כי המידע בו משתמש עדכון זה יתרענן באופן תקופתי, בדומה לפנדה או פינגויין.
  2. כדי להתמודד עם העדכון יש לטפל בתוכן באתר ולשפר את איכותו. לאחר השיפור יש להמתין לרענון הנתונים הבא (בזמן לא ידוע – גוגל לא מפרסמים את זמני הרענון של אלגוריתם זה) עד ליציאה מהעונש.

הודעת העדכון הרשמית של גוגל: https://twitter.com/mattcutts/status/251784203597910016

מתעניינים ביכולות ZEFO?

לטעמנו הדרך הטובה ביותר בה תבדילו בין ZEFO לכל המערכות האחרות היא לנסות בעצמכם.

התחילו התנסות עכשיו »