יש לכם או אתם רוצים שיהיה לכם אתר אינטרנט, אליו יגיעו גולשים המעוניינים לקנות או לצרוך את מה שיש לכם להציע – מוצר, שירות, תוכן. חשבתם פעם איפה ממוקם האתר הזה, מה קורה כשאתם והגולשים מנווטים בדפדפן אל האתר הזה? אמנם רשת האינטרנט היא דיגיטלית ווירטואלית עבור רוב האנשים, אך אינסוף האתרים ברשת, מאוחסנים על גבי תשתית טכנולוגית כלשהי, כשלרוב מדובר על אחסון אתרים בענן.

אם אתם נמצאים לפני הקמת אתר אינטרנט ותוהים מה הפתרון הכי טוב לאחסון האתר, אם אתם רוצים להעביר את האתר הקיים שלכם לפתרון אחסון יעיל, איכותי ומתקדם יותר, אם אתם מחפשים תשתית אחסון אתרים שתספק לכם בטחון טכנולוגי וראש שקט בלי התעסקות עם החזקת ותחזוקת שרת פיזי אצלכם, אם אתם מחפשים פתרון אחסון אתרים שיתאים את עצמו לעומס ולדרישות של האתר שלכם בזמן אמת – המדריך הבא הוא בדיוק בשבילכם, מדריך שיעזור לכם להבין מה אתם מקבלים כשאתם קונים אחסון אתרים בתשתית ענן.

עושים סדר בבלאגן – להבין מה המשמעות של אחסון בענן

כאשר מדובר על אחסון אתרים, יש כיום מגוון רחב של אפשרויות. למעשה, הפתרון של אחסון האתר על גבי שרת שנמצא פיזית אצלכם בעסק, כמעט ואינו קיים כיום כי הוא מורכב טכנולוגית, פחות משתלם כלכלית ומצריך משאבים שלרוב העסקים אין – מה גם שישנם פתרונות משמעותית אפקטיביים יותר. לכן רוב האתרים מאוחסנים דרך חברות אחסון אתרים ייעודיות, על יישומים שונים של שרתי אחסון מרוחקים.

אך לא כל פתרון אחסון אתר הנמצא על שרת מרוחק דרך חברת אחסון אתרים הוא אחסון אתרים בענן! זה מבלבל אבל מדובר על הבדל חשוב. יש מודלים שונים של אחסון אתרים, החל בפתרון הזול של שרת משותף, דרך שרת מרוחק-פרטי באופן מלא וכלה בפתרון הביניים של VPS, שרת פרטי וירטואלי. לכל מודל כזה יתרונות וחסרונות והוא מתאים לסוגי אתרים מסוימים.

כאשר אומרים אחסון אתרים בענן, הכוונה היא לפתרון מעט שונה, מקיף יותר וכזה המאפשר התאמה איכותית לעומס, לצרכים ולדרישות של האתר שלכם. הן תכניות כאלו של אחסון אתרים בענן באופן מלא, כולל ממשק ניהול מלא ונוח

כשאתם קונים אחסון אתרים בענן אתם נהנים מכל העולמות: מהעלויות הנמוכות יותר של אחסון אתר בענן, משליטה רבה יותר על סביבת השרת שלכם וגם מיתרונות נוספים שרק אחסון בענן מאפשר – בעיקר דרך שירות ניהול האחסון המוצע לכם בתכניות ואפשרויות ההתאמה האישית לצרכים המשתנים של העסק הדיגיטלי שלכם.

אחסון אתרים בענן משמעותו שהאתר מאוחסן למעשה על גבי תשתית מורכבת הכוללת מספר רב של שרתים (מחשבים) מרוחקים המקובצים יחד למקבץ תשתית אחיד. כך שכל אתר ויישום הרצים על גבי תשתית אחסון כזו, יכולים להשתמש בכל משאבי המחשוב והעיבוד של כל השרתים יחד. כך, השרת שלכם אינו אחד מבין כמה אתרים שיושב על גבי שרת/מחשב אחד בחוות השרתים (כוח עיבוד מוגבל!) אלא הוא אתר אחד מתוך מאות אתרים היושבים על תשתית מחשוב עצומה בהיקפה ובכוח העיבוד שלה, עם ההפרדה הווירטואלית לשרת בענן  ייעודי משלכם.

אחסון אתר בענן עם ניהול עצמי או בשירות מנוהל?

דבר נוסף שיש להבין לגבי אחסון אתר אינטרנט בענן ומה בדיוק אתם מקבלים כשאתם רוכשים חבילת אחסון הוא מודל השירות עצמו.

אתם יכולים למשל לרכוש חבילת אחסון בענן דרך אחת מחברות הענן הגדולות (אמזון, גוגל או DigitalOcean), אבל אז תצטרכו לנהל את השרת שלכם בעצמכם – וזה בהחלט מסובך יחסית ומחייב ידע טכנולוגי ספציפי לתחום זה, של עובד בחברה או במיקור חוץ שיעלה על שאת העלויות משמעותית.

האפשרות השנייה – הפופולארית והאפקטיבית יותר עבור רוב מוחלט של עסקים ובעלי אתרים – היא שירות מנוהל של אחסון אתרים בענן דרך הפלטפורמה המעולה והמוכחת של Cloudways. במודל זה, אתם נהנים מכל היתרונות הטכנולוגיים, התפעוליים והכלכליים של אחסון האתר שלכם בתשתית ענן מתקדמת ואמינה ביותר, יחד עם מגוון שירותי ניהול שעושים לכם את החיים קלים יותר, ללא צורך בהעסקה ישירה או מיקור חוץ לאנשי טכנולוגיה נוספים שיתחזקו ויפעילו עבורכם את שרת האחסון הווירטואלי שלכם ויגדילו את הוצאות האחסון משמעותית.

 

תכונות ושירותים שאתם מקבלים בחבילה מנוהלת של אחסון אתר בענן

  • תמיכה מלאה לגבי כל היבטי אחסון האתר שלכם – 24/7/365
  • משאבי עיבוד ומחשוב ייעודיים לאתר שלכם – עם יכולת מעולה להתאמה אישית לצרכים המשתנים.
  • טיפול במגוון צרכים של התאמה אישית, קונפיגורציות והתקנת יישומים על שרת האחסון שלכם.
  • אחסון אתר על גבי תשתית מהירה וחזקה במיוחד, למשל על גבי כונני SSD ולא כוננים מכאניים.
  • תיקון בעיות אוטומטי ויעיל במיוחד של תקלות בשרת – זמן אונליין תמידי ומעולה ביחס לחלופות.
  • תמיכה מלאה בכל הטכנולוגיות וסביבות הפיתוח הנפוצות.
  • מגוון פתרונות מנוהלים ומתקדמים ביותר של אבטחת מידע, סייבר והגנה על האתר שלכם והמידע שעליו.
  • גיבויים ושחזורים בקלות ודרך סביבת עבודה ידידותית למשתמש – גיבוי כל האתר בקליק אחד!
  • העברת אתר קיים לפתרון האחסון המנוהל של Cloudways בחינם ובשיטה קלה ואמינה במיוחד.
  • עוד מגוון אדיר של יכולות, תכונות ושירותי אחסון מנוהלים – החבילה המלאה והאיכותית ביותר לאחסון אתרים בענן!

לא כל פתרונות אחסון האתרים נוצרו שווים ולא כולם מספקים לכם את אותם השירותים ואותן האפשרויות. מודל האחסון המנוהל, על גבי תשתית ענן אמיתית ואיכותית ביותר, מבית Cloudways הוא המודל המאפשר לכם באמת ליהנות מכל העולמות ולקבל את הכי הרבה בשביל הכסף שלכם. באתר EasyCloud אנו מציעים לכם את כל המידע והתמיכה שאתם זקוקים לה, בעברית, כדי לדעת מה הכי טוב ומתאים לכם ומסייעים לכם לשפר את התשתית הטכנולוגית של האתר שלכם בצורה שתקפיץ אתכם קדימה.

אור פיאלקוב

אור פיאלקוב

בן 37, מייסד ומנכ”ל פיאלקוב דיגיטל. מומחה בשיווק דיגיטלי, מעביר סדנאות והרצאות בנושא שיווק בעזרת כלים מתקדמים לחברות וליחידים. הבעלים של EasyCloud – אחסון אתרים בוורדפרס, חברה שמביאה את עולם אחסון אתרים בענן לכל אחד, דרך חברות אחסון הענן הגדולות בעולם עם ממשק נוח, אבטחת אתרים מקסימלית ומחיר מעולה.

אנחנו יודעים כמה כולם עסוקים

נשמח לעדכן כשעולה מאמר ששווה את הזמן שלך