עדכון Penguin הוא אחד העדכונים המפורסמים ואחד העדכונים החשובים שאותם חברת Google הוציאה לאלגוריתם שלה. העדכון הושק לראשונה ב-24 לאפריל 2012, במטרה להעניק יתרון לאתרים איכותיים ולפגוע בדירוגם של אתרים אשר מייצרים ספאם ונוקטים בשיטות קידום אתרים פסולות.

עדכון זה בא בנוסף לעדכון Panda ששוחרר בפברואר 2011 ולעדכון Page Layout Algorithm ששוחרר בינואר 2012 ובא להתמודד עם ספאם שעדכונים אלה לא הצליחו להתמודד מולו.

עדכון פינגווין מתייחס לאותם נושאי ספאם עליהם גוגל התריאו במהלך השנים, אך מציג שיפור ביכולות של גוגל לזהות אתרים אלה.

העדכון בא להתמודד עם מספר נושאים:

 1. פרופיל קישורים לא טבעי לאתר – קישורים מאתרי ספאם, כמות גדולה של קישורים עם anchor text מדוייק, קישורים בתשלום וכמויות גדולות של קישורי site-wide המפנים אל האתר.
 2. דחיסת מילות מפתח בתוך האתר (Keyword Stuffing) – דפים עמוסים במילות מפתח שמטרתם היא קידום האתר ללא ערך אמיתי לגולש.

עדכון Penguin הוא עדכון שנתוניו מתרעננים פעם במספר חודשים – "עדכוני Penguin". אם נפגעתם על ידי אחד מעדכוני Penguin וביצעתם תיקונים על מנת לתקן את הפגיעה עליכם לחכות עד לרענון הנתונים הבא על מנת לגלות האם מאמציכם הצליחו.

איך להתמודד עם העדכון?

 1. הסרת קישורי footer רוחביים המובילים אל האתר. בעוד שלפני 10 שנים קישורים אלו היו דרך קלה ופשוטה לעלות מהר בדירוגים – מאז Penguin קישורים אלה פשוט פוגעים באתר כאשר יש יותר מדי מהם.
 2. יצירת גיוון בפרופיל קישורי האתר. אם לאתר יש יותר מדי exact anchor texts אנחנו בבעיה. במידה והאתר לא נפגע מהעדכון פשוט נפעל על מנת לגוון את הקישורים הבאים שנשיג. אם האתר כבר נענש נשקול גם לערוך חלק מהקישורים ההיסטוריים כדי ליצור גיוון. טכניקה זו פחות מומלצת כי היא פחות טבעית.
 3. בדיקת פרופיל הקישורים לאיתור קישורים מאתרי ספאם או בעלי איכות נמוכה. במידה ונמצא קישורים כאלה נסיר אותם או נשתמש בכלי disavow links של גוגל.
 4. קישורים בתשלום או שנראים קישורים בתשלום. העדכון בא לפגוע גם באתרים שקנו קישורים. במידה וקנינו קישורים כאלה יש להחליט מה לעשות – בין אם להסיר את קישורים אלה (המצב הרצוי עבור גוגל), לשינוי אסטרטגית הקניה כך שהקישורים שנשיג לא יראו כמו קישורים ממומנים.
 5. נאתר באתר דפים עם צפיפות מילות מפתח גבוהה ונערוך דפים אלה. בניגוד לעדכונים קודמים – בעדכון Penguin אם באתר ישנם כמות מספיקה של דפים בעייתיים אזי כל הדפים באתר יפגעו, ולא רק הדפים הנ"ל.
 6. רעיונות נוספים מוצלחים ניתן למצוא בפוסט הבא.

מידע נוסף

 1. searchengineland.com/the-penguin-update-googles-webspam-algorithm-gets-offici…
 2. https://en.wikipedia.org/wiki/Google_Penguin
 3. searchengineland.com/google-launches-update-targeting-webspam-in-search-resul…
 4. https://www.distilled.net/blog/seo/penguin-strategies/

אנחנו יודעים כמה כולם עסוקים

נשמח לעדכן כשעולה מאמר ששווה את הזמן שלך