אנחנו שמחים להציג לכם את הפיתוח החדש ב-ZEFO, מערכת התראות חכמה שמאפשרת לכם לקבל התראות למייל על מה שאתם לא רוצים לפספס בקידום האתרים שלכם, למשל:

  • שינוי במיקומים – מילה שינתה מיקום? עלתה 10 מיקומים? ירדה 5? המערכת תתריע לכם.
  • שינוי ממוצע מיקומים – קבוצה של מילים שקידמתם עלתה והקידום הצליח? ZEFO תשלח לכם התראה על כך.
  • תפוגת דומיין ותפוגת תעודת SSL – רוצים לדעת מתי הדומיינים עומדים לפוג ולקבל על כך הודעה מראש? עלינו.

אז מה הבשורה בעצם?

מערכת התראות ששולחת לכם באופן אוטומטי התראות למייל עבור תרחישים שונים.
הגדרנו אוסף התראות עבורכם מראש, כך שגם בלי לעשות שום דבר תקבלו התראות על נושאים שלדעתנו יהיו חשובים מאוד עבורכם.

אפשרות להגדרת התראות חדשות בצורה גמישה ולשינוי ההתראות הקיימות – תרצו לשנות את התראות ברירת המחדל שהגדרנו לכם? אפשרי. תרצו ליצור סט התראות חדש שמתאים לאופי של הפעילות שלכם? מערכת ההתראות תתן לכם גמישות רבה בהגדרה.

קצת על דרך הפעולה של ההתראות:

ההתראות הן אישיות כך שכל אחד רואה את ההתראות שלו בלבד. התראות שתגדירו עבורכם לא ישפיעו על משתמשים אחרים בחשבון שלכם, אם ישנם כאלו. תוכלו להגדיר התראות עבור כל האתרים בחשבון, עבור האתרים שאתם אחראיים עליהם (מוגדרים במערכת כאחראי האתר) או עבור אתר ספציפי.

ניהול ההתראות מבוצע דרך תפריט ההגדרות

ניתן לגשת לניהול ההתראות דרך תפריט הגדרות – הן ברמת החשבון והן בתפריט של אתר ספציפי. אם תכנסו לרשימת ההתראות במסך החשבון תראו את כל ההתראות המוגדרות בחשבון, ובאתר ספציפי תראו את ההתראות המוגדרות עבורו בלבד.

במסך ניהול ההתראות תוכלו ליצור התראה חדשה, וגם לנהל את ההתראות הקיימות: להשהות או להפעיל התראה, לערוך, לשכפל או למחוק אותן באופן ידני ע"י לחיצה על הסמלים.

בנוסף, אחת האפשרויות השימושית לדעתנו היא התצוגה המקדימה של ההתראה. אחרי שהגדרתם התראה תוכלו לראות תצוגה מקדימה של ההתראה ולראות מה הייתם מקבלים אם ההתראה היתה נשלחת ברגע זה – אפשרות זו תאפשר לכם להתאים התראות ולבצע בהן שינויים עד שיתאימו לצרכים שלכם. ניתן גם לעקוב מתי ההתראות נשלחו ומתי ערכתם אותן לאחרונה.

הוספת התראה חדשה

הוספת התראה חדשה מבוצעת על ידי לחיצה על הכפתור "התראה חדשה" בראש המסך, ובחירת אחת מסוגי ההתראות האפשריות.

נדגים את התראת מיקומים בפירוט כדי להסביר את הנושא.

 

 

 

התראות מיקומים – התראות על שינויים במיקומי המילים

התראת מיקומים היא התראה שתשלח אם מילה או מילים שינו מיקום בתוצאות החיפוש בגוגל.

האפשרויות להתראה כזו רבות – למשל במידה ותרצו לקבל התראה אם מילה נפלה מהמיקום הראשון בתוצאות, או לחלופין אם מילה נכנסה או יצאה מעמוד התוצאות הראשון. אולי בכלל תרצו התראה רק אם קורה שינוי רציני באתר "רק אם מעל 20% מהמילים באתר נפלו היום משמעותית, שלח התראה".התראת מיקומים מאפשרת את כל האפשרויות האלו ואחרות.

בשלב הראשון מוצגות לכן התראות נפוצות שאפשר לבחור להתחיל מהן. כמובן שישנה אפשרות להתאמת ההתראה באופן אישי לאחר הבחירה.

לאחר שבחרנו התראה ניתן לשנות את תנאי ההתראה כרצוננו. אם בחרתם להתחיל עם אחת מההתראות הנפוצות, ההגדרות שלה כבר יופיעו ותוכלו לשנות או להוסיף להן.

תנאים להתראה

  1. עליה / ירידה: האם אנחנו רוצים לראות רק ירידות? רק עליות? כל שינוי במיקום המילה? הכל ניתן לבחירה.
  2. השווה ל: לאיזה יום אנו רוצים להשוות את השינוי? האם אנחנו רוצים לראות האם מילים שינו מיקום ביחס לאתמול? ביחס לתחילת החודש? ביחס לתאריך ספציפי?
  3. תנאי להתראה: על מה בדיוק נרצה לקבל את ההתראה? אם המילה שינתה מיקום? שינתה עמוד תוצאות? אם השינוי הוא מעל גודל מסויים? "תנאי להתראה" זה המקום להגדיר את כל הפרטים הקטנים (והחשובים!) של ההתראה שלכם.
  4. כמות המילים: האם תרצו לקבל התראה עבור כל מילה שעומדת בתנאי? למשל – התראה על כל מילה שנפלה מהמקום הראשון בתוצאות? או שתרצו לקבל התראה רק אם התרחש שינוי במיקום של כמות או אחוז מסויים מהמילים באתר.

סינון מתקדם

כוכב⭐: בדיקת ההתראה על מילים שמסומנות בכוכב/לא מסומנות בכוכב או כל המילים.

תגיות: בחירת התגיות שעליהן תיבדק ההתראה.

מדדים נוספים: תוצאות כותרת, חיפוש מקומי. במידה ותגדירו את אחד מהמדדים האלו, מערכת ZEFO תשלח התראה רק במידה והמילים שמיקומם השתנה עונים גם על התנאים שהגדרתם. לדוג' – אם יוגדר "חיפוש מקומי החל מ-1000" המערכת תשלח התראה רק על מילים שנפח החיפושים המקומי שלהם הוא גדול או שווה ל-1000.

אתרים בחשבון: על אילו אתרים בחשבון ההתראה תבדק? בחירה בין 3 אפשרויות:

  1. כל האתרים.
  2. האתרים שלי: רק אתרים שאתם מוגדרים כאחראי האתר בהם.
  3. אתר ספציפי מרשימת האתרים.

הגדרות דואר אלקטרוני

עדיפות: בחירה בין 3 דרגות עדיפות – התראה חשובה, רגילה או ללא עדיפות. התראות חשובות יופיעו קודם במייל הנשלח אליכם. התראה ללא עדיפות לא תכלל כלל בתקציר בראש המייל ותופיע רק בסוף המייל כטבלת פירוט.

תצוגת ההתראה: האם תרצו לקבל רק טבלת סיכום עם רשימת האתרים שעבורם יש התראה או שתרצו לראות את הפירוט המלא של כל מילה שעברה שינוי באתר? או אולי תרצו לראות את שתי הטבלאות? הבחירה נעשית בהגדרה זו. בנוסף ישנה אפשרות למיון הטבלאות ולברור אילו עמודות יוצגו בטבלה המפורטת.

חזרה כל: מתי ההתראה תבדק? האם ההתראה צריכה להבדק כל יום? פעם בשבוע? או אולי רק בראשון בכל חודש?????

סיימתם לשנות את ההגדרות או שהגדרות ברירת המחדל מתאימות לכם? לחצו "הוספת התראה" וזהו, הוספתם התראה על שינוי מיקומים????. זה אולי נשמע מסובך בפעם הראשונה אבל תמיד אפשר פשוט לבחור לפי ההגדרות הנפוצות או לערוך אח"כ נקודתית לפי הצורך שלכם.

התראות ממוצע המיקומים

התראות אלו ישלחו אליכם במידה והממוצע של מיקומי המילים או הממוצע המשוכלל ישתנה.

אלו התראות שמומלצות עבור מי שרוצה לראות את התמונה הגדולה לגבי האתר שלו, לדעת אם באופן כללי יש מגמת עלייה או ירידה בקידום מילות המפתח באתר, לוודא ששינוי שעשיתם עבור מילה מסויימת לא פגע בדירוג הכללי של מילות האתר.

כמובן שניתן לראות את הדברים בצורה מפורטת יותר בחלק של "ממוצע המיקומים" במערכת ZEFO, אך ההתראות פשוט יעדכנו אתכם כשיחול שינוי ותוכלו לבדוק אותו לעומק ולשנות את אופן הקידום שלכם או פשוט להנות מההצלחה.

התראת תפוגת דומיין / תפוגת תעודת SSL

התראות תפוגת דומיין ותפוגת תעודת SSL מאפשרות לכם לקבל התראה מראש לפני שאיבדתם את הדומיין שלכם, או שקיבלתם הודעה מפחידה שהאתר לא מאובטח ????

הגדירו כמה זמן מראש תרצו לקבל את ההתראה ו-ZEFO תשלח התראה במידת הצורך.

שימו לב שלא כל הדומיינים וסיומות הדומיינים ניתנים לבדיקה. במסך החשבון של ZEFO תוכלו לראות ברשימת האתרים אם קיימים בחשבון דומיינים שלא ניתן לזהות את תאריך התפוגה שלהם.

אז מה כל ההתראות האלה שכבר יש לי בחשבון?

כמו שכתבנו בתחילת הפוסט – הגדרנו התראות שלדעתנו יעניין אתכם לקבל. מיד עם כניסה למסך ההתראות (ניתן לגשת אליו ישר מכאן) תוכלו לראות את רשימת ההתראות הקיימות ולערוך אותן אם תרצו.

מה בתכנון הלאה במערכת ההתראות?

מערכת ההתראות כוללת כרגע 3 סוגי התראות, אבל מן הסתם ישנם דברים נוספים שאפשר להתריע עליהם. למשל – שינוי תנועה באנליטיקס, או נושאי תוכן באתרים. מה מהם תרצו לראות? אילו עוד התראות תרצו להיות מסוגלים ליצור?

הבמה שלכם ???? – אנחנו מזמינים אתכם לספר לנו מה הכי חשוב לכם: בתגובות לפוסט, דרך יצירת קשר באתר או במייל של איתמר ????– צרו קשר וספרו לנו אילו התראות הייתם רוצים לראות ומה דעתכם על המערכת החדשה. נשמח לשמוע הכל????????

חכו רגע, יש לנו עוד…

אבל על השאר נספר לכם בפוסט הבא בבלוג שלנו, כבר בשבוע הבא. שווה לעקוב????

אנחנו יודעים כמה כולם עסוקים

נשמח לעדכן כשעולה מאמר ששווה את הזמן שלך