עדכון חדש למערכת ZEFO עלה בשבוע שעבר והוא משנה מגוון נושאים במערכת:

 1. שינויים במערכת הדוחות
  • נראות, חישוב נתון "מבקרים יחודיים" והגדרות ברירת מחדל בדו"חות חדשים.
  • אפשרות להשוואת מדדים נוספים בגרפים הנשאבים מ-Google Analytics.
 2. באופן רוחבי במערכת – הקטנת החשיבות של נתון התנועה המגיעה ממילים עקב ה-not provided שחוסם בימים אלה כבר מעל 90% מהתנועה.
 3. שיפורי מהירות למערכת ושינויי ממשק שונים.

שינויים בדו"חות התקופתיים

פרמטר unique users בדו"חות התקופתיים מחושב החל מגרסה זו בצורה שונה, למושג unique users ישנן מספר הגדרות ומספר דרכי מדידה. עד כה ZEFO חישבה את מדד זה לפי חישוב יומי, והחל מגרסה זו החישוב הינו חודשי.

מוטיבציה לשינוי:

שני המדדים נותנים מידע שניתן להשתמש בו, אך ברירת המחדל באנליטיקס היא מדד חודשי, ובחרנו להתאים את המדד המוצג למדד המוכר מאנליטיקס.

השפעה בפועל על תהליך העבודה שלכם

מדד המבקרים היחודיים צפוי לקטון מול החודשים הקודמים, מכיוון שהמדד החודשי בהכרח שווה או קטן (ובפועל קטן) מהמדד היומי. אם תראו ירידה משמעותית בכמות המבקרים היחודיים המדווחים על ידי ZEFO סביר להניח שהסיבה היא שינוי זה.
דו"חות המושפעים משינוי זה:

 1. דו"ח תקופתי: תנועה כוללת, תנועה אורגנית, מקורות תנועה.
 2. דו"ח השוואת תקופות: כל נתוני אנליטיקס הרלוונטיים.

החלק המתמטי למתעניינים

דוגמא לחישוב המדד יומי: כאשר רצינו לדעת את כמות המבקרים היחודיים בחודש יולי בדקנו כל יום בחודש כמה מבקרים הגיעו פעם אחת באותו היום, וסכמנו את המספר עבור כל ימי החודש. כאשר מדובר על מדד חודשי אנחנו מחשיבים את כל הביקורים של מבקר בודד במהלך החודש כביקור בודד. (אם הוא הגיע פעמיים בימים שונים בחודש הוא עדיין נספר פעם אחת).

גרף תנועה אורגנית וגרף תנועה כוללת

שינויים שבוצעו:

 1. כאשר מבקשים מ-ZEFO להשוואת תקופה לתקופה קודמת – אנחנו מבצעים מגרסה זו השוואה גם של מדדי המשנה שהופיעו כגרפים קטנים מתחת הגרף הגדול, ולא רק של הגרף הגדול עצמו.
 2. כחלק מהוספת אפשרות השוואה זו עיצוב הגרפים השתנה.

דוגמא לנראות החדשה:

"מילים מובילות" ו-"אתרים מפנים מובילים" לא נכללים כברירת מחדל כחלק מדוח התנועה

הסרנו כברירת מחדל את מילים מובילות" ו-"אתרים מפנים מובילים" מהדו"חות המופקים:

מילים מובילות

כאשר יותר מ-90% מהמידע המסופק על ידי Google הוא not-provided דו"ח מילים מובילות לא באמת נותן מידע שנרצה לכלול לרוב בדו"חות. המידע עדיין שימושי כאשר נרצה למצוא רעיונות למילים חדשות להתקדם עליהן, אך הוא איננו רלוונטי לדו"ח שוטף ולכן הוסר ממנו כברירת מחדל.

מפנים מובילים

בחודשים האחרונים אנחנו עדים לתופעה הולכת ומתעצמת של ghost referrers. למרות שניתן לטפל ברובה באמצעות פילטרים באנליטיקס רוב האתרים לא משתמשים באפשרות זו והנתונים בטבלה פשוט לא נראים טוב ולא שימושיים ללקוח. מכיוון שכך הורדנו אפשרות זו כרגע מברירת המחדל.

הסרת עמודת "מבקרים" ממסכי המיקומים

עמודת מבקרים עבור מילים הוסרה מדו"חות המיקומים והדו"חות הנשלחים.
עמודה זו בעבר הראתה כמה תנועה הגיעה ממנועי החיפוש עבור כל מילה שאנחנו מקדמים. כאשר מעל 90% מהתנועה היא not provided אין משמעות אמיתית למידע זה ולכן העמודה הוסרה. המסכים המושפעים הם מסכי המיקומים וכן הדוחות המופקים על מיקומים.

בנוסף,בוצעו שינויים ושיפורים לשיפור המהירות הכללית של המערכת.

אנחנו יודעים כמה כולם עסוקים

נשמח לעדכן כשעולה מאמר ששווה את הזמן שלך